רומא היא עיר מלאת אטרקציות ובכל פינה בה ניתן למצוא אתר מעניין עם היסטוריה עשירה, מבנים עתיקים וחשובים, מוזיאונים אמנותיים והיסטוריים, פינות חן רומנטיות וכמובן – אוכל איטלקי משובח. אז מה יש לעשות בחופשה ברומא?

מלכת האטרקציות – הקפלה הסיסטינית

הקפלה הסיסטינית היא המוצג המרכזי במוזיאון הוותיקן המרהיב, שאפילו ביקור של שבוע בו לא יספיק על מנת לתפוס את כל העושר שיש למקום להציע. במקום תוכלו לשוטט במסדרונות מוזהבים, בהם מונחים פסלים של גדולי האמנים ועל קירותיהם תלויים ציורים של דגה, פיקאסו, שגאל ומיכאלנג'לו. הקפלה משמשת מקום התכנסות של ה"קונקלווה", מפגש בו בוחרים את האפיפיור החדש, ובשאר הזמן היא מוקד עלייה לרגל עבור מיליוני תיירים. מדובר בחדר עצום, על תקרתו צייר מיכאלנג'לו ואמנים דגולים נוספים, ציורים בטכניקת "פרסקו". בין המפורסמים והמרשימים ביותר, ניתן לראות את ציור "בריאת האדם" של האמן. יש להגיע למקום בלבוש צנוע ולקחת בחשבון עמידה בתור ארוך (אך ההמתנה משתלמת).

היסטוריה במיטבה – הקולוסיאום ברומא

מבנה אבן עצום ויפיפה הממוקם בלב רומא ומהווה אטרקציה מרכזית וחשובה בעיר. מדובר באמפי תיאטרון אדיר שנבנה על ידי שלושה קיסרים רומים חשובים. כשרק הוקם, שימש הקולוסאום לשעשוע של עשירים תוך שהוא מציג קרבות גלדיאטורים. הגלדיאטורים היו עבדים או אסירים שנשבו בקרבות מול הממלכה הרומית. לביקור במקום מומלץ להזמין כרטיסים מראש ובכך לחסוך את התורים לקופה.

אתנחתא של צהריים - המדרגות הספרדיות

המדרגות הספרדיות מפורסמות באווירה השמחה והחגיגית שנוצרה סביבן. מדובר בגרם מדרגות של 138 מדרגות המקשר בין פיאצה די ספניה לפיאצה טריניטה די מונטי, ובתחתית ישנם פסלים של אישים חשובים ומזרקה. המדרגות מהוות מקום מפגש לצעירים ומבקרים והן מלאות אנשים לאורך כל הלילה. ניתן ליהנות במקום מאווירה מיוחדת, דוכני ערמונים, מפגש עם אנשים מרחבי העולם וכמובן, צילום תמונות מקסימות.

קרבות גלדיאטורים בקולוסיאום

הקולוסאום הוא אמפיתיאטרון אדיר בצורת אליפסה, השוכן ממזרח לפורום. בנה אותו הקיסר אספיסינוס הידוע לשמצה בקרב היהודים, בשנת 79 לספירה. מטרתו הייתה בידור לעם על ידי הצגת קרבות גלדיאטורים. סיור במקום עורך כשעתיים ובו ניתן לראות את הזירה האליפטית מגבהים שונים, שערי כניסה מדהימים, מקומות הישיבה של קהל הצופים בקרבות ועוד. מדובר על אתר חובה לכל מבקר בעיר. על מנת לחסוך את התור הארוך בו תתקלו בכניסה, מומלץ להזמין כרטיסים מראש ולהצטרף לסיור.  

חיפוש אוצרות בוותיקן

הוותיקן, או למעשה מדינת קריית הוותיקן, הינה שטח אוטונומי בתוך העיר, מה שהופך את המקום למדינה העצמאית הקטנה בעולם. כבר עם הכניסה למסדרונות המוזיאון, לא תוכלו להתיק עיניכם מהתקרות והקירות. שיש וזהב בכל פינה, פסלים ותמונות של גדולי האמני, וזו רק ההתחלה. מוקד עניין מרכזי אחד הינו "בזיליקת פטרוס הקדוש". הבזיליקה משמשת בעצמה ככנסייה אשר ברי המזל מבינכם שיפקדו את המקום ביום ראשון, יוכלו לחזות בנאום מהאפיפיור בכבודו ובעצמו. מוקד עניין שני וחשוב הוא הקפלה הססטינית. הקפלה משמשת את פורום "הקונקלווה" למינוי אפיפיור חדש בכל פעם שהנוכחי נפתר. בשאר הזמן, ניתן לבקר במקום ולחזות בתקרה מלאה "פרסקאות", ציורי קיר בטכניקה מיוחדת. הפרסקה המפורסמת ביותר הינה "יום הדין" של מיכאלנג'לו והיא שווה כל רגע של עמידה בתור.

הפורום רומאנום

הפורום הרומאי היווה בעבר את מרכז רומא העתיקה. בימיו היפים ביותר כונה "הפורום הגדול" והשתרע בין השטח שבין גבעת הקפיטולין לגבעת הפלטין. המרכז שימש לאספות עם, בתי משפט ואף לקרבות גלדיאטורים. מומלץ להזמין כרטיסים מראש לאתר ולהצטרף לסיור שעובר על כל נקודות העניין הרבות שיש למקום להציע.   

שעה ביעד
23:05
מזג אוויר
27°
מטבע
אירו

רומא היא עיר מלאת אטרקציות ובכל פינה בה ניתן למצוא אתר מעניין עם היסטוריה עשירה, מבנים עתיקים וחשובים, מוזיאונים אמנותיים והיסטוריים, פינות חן רומנטיות וכמובן – אוכל איטלקי משובח. אז מה יש לעשות בחופשה ברומא?

עוד על רומא

מזג אוויר ברומא

מזג אוויר ממוצע ברומא
  • משקעים
  • טמפרטורה
תחזית לימים הקרובים ברומא
16.07
36°
22°
בהיר/שמשי
17.07
38°
23°
בהיר/שמשי
18.07
37°
23°
בהיר/שמשי