טיולים מאורגנים להודו

המקדשים והדתות השונות, המאמינים וטקסי הפולחן המתקיימים בכל מקום במדינה, המבנים המרשימים, השווקים הססגוניים וההמולה ברחובות הם רק חלק מהסיבות שמושכות תיירים להודו. טיול להודו, עבור רבים, הוא מפגש עם תרבות שלא ניתן להסביר, עם דתות שונות החיות במקביל, עם נופים עוצרי נשימה. הודו ידועה בטקסיה: פולחני דת מתקיימים בכל עיר ועיר בה, החל מפולחנם של הסיקים במקדש הזהב באמריצר ועד לפולחן הטיהור שנערך בנהר הגנגס בוראנסי. האמנות ההודית המרהיבה, המבנים המרשימים בה ובראשם הטאג' מאהל הנחשב לפאר היצירה האדריכלית, המקדשים הארוטיים בקג'וראהו... הודו היא עולם ומלואו של חוויה רב חושית – חוויה שמשאירה את עקבותיה גם זמן רב לאחר הביקור בה

כדי להכיר מקרוב את פלאי היבשת הנה מספר אתרים באזורה הצפוני של הודו שלא כדאי לפספס :

  • אמריצר: המרכז הרוחני של מאמיני כת הסיקים, הוא גם ביתו של אחד המקדשים החשובים ביותר לחברי הכת - "מקדש הזהב" אשר נבנה במאה ה-17. המקדש, בו שוכן הספר הקדוש (הספר החשוב ביותר באמונתם של הסיקים), הוא חלק מקומפלקס של מבנים, כאשר הוא המבנה הראשי מביניהם. המרכז עטוף בלוחות זהב אשר צובעים את האזור בצבעים בוהקים ומוקף בבריכת האלמוות. מבנה המקדש משלב אלמנטים של אמנות הינדית ומוסלמית, כאשר הדרמסלה הוא מעון עבור עולי הרגל הפוקדים את המקדש בו הם יכולים לקבל מקום לינה ואוכל.

  • ג'ייפור: עיר הבירה של חבל רג'אסטן מכונה גם העיר הוורודה וזאת בשל הצבע הורוד העז של אבני החמר מהם בנויה העיר העתיקה. ג'ייפור נחשבת לאחת הערים היפות והמעניינות בהודו. בעיר נמצא ארמון "הרוחות" – מבנה בן 5 קומות הצופה על רחובה הראשי של העיר.

  • פושקאר: עירו של האל בראמה שוכנת ליד האגם הקדוש פושקאר, אשר לפי המיתולוגיה ההינדית נוצר על ידי פרח הלוטוס שנפל מחיקו של האל. על גדות האגם מאמינים הינדים מבצעים טבילות טהרה וטקסים דתיים. בפושקאר נמצא גם שוק ססגוני בו ניתן לקנות עבודות יד של המקומיים.

  • פטיפור סיקרי:העיר שנבנתה על ידי השליט המונגולי שימשה כבירת האימפריה המונגולית מהמאה ה-16. מחסור במים גרם לנטישה המונית של העיר, אך מבניה נשתמרו באופן מפליא עד היום.

  • טאג' מאהל: אחד מפלאי עולם והאתר התיירותי ביותר בהודו השוכן בעיר אגרה. המוזוליאום עצום הממדים נבנה על ידי הקיסר שה ג'אן לזכר אשתו האהובה מומטז מאהל ומשמש עד היום כמופת ליצירה ארכיטקטונית. על בניית המבנה בעל הצבע הלבן עמלו במשך עשרים שנה. המבנה משנה את צבעו לאורך שעות היום לפי מיקומה של השמש והשתקפותו של המבנה במימי האגם היא מראה עוצר נשימה.

  • קג'וראהו: עיר הידועה בשל המקדשים הרבים שבה שזכו לכינוי "המקדשים הארוטיים". המקדשים נבנו על ידי ממלכת צ'אנדלה בשנת 1,000 לפנה"ס והם משויכים לאלים שונים בדת ההינדית. המקדשים מעוטרים בפסלים וציורים שונים מתוך הקאמה סוטרא. למרות הנועזות של הפסלים הם נחשבים לפאר היצירה הארכיטקטונית ההודית.

  • ורנאסי עיר מיתולוגית השוכנת לחופיו של נהר הגנגס אשר אלפי מאמינים משכימים קום על מנת לבצע בו את טקס הטבילה הנקרא גם "טקס הטיהור". ורנאסי היא אחד המקומות הקדושים בהודו ושוררת בה אווירה מיוחדת.

  • דלהי: בירת הודו המשמשת כשער הכניסה למדינה עבור רבים. דלהי היא ערב רב של תרבות, אטרקציות, קניות ואוכל טוב. דלהי נחלקת לשני אזורים השונים אחד מהשני: דלהי הישנה היא עיר מוקפת חומות, שילוב של צבעים, ריחות, טעמים, שווקים, ריקשות, וארכיטקטורה הכוללת מסגדים, ומבני פאר. דלהי החדשה מצוידת במדשאות מטופחות, מבנים מודרניים, שגרירויות ונציגויות מרחבי העולם וכן שפע מרכזי קניות.
הנכם מוזמנים לפנות לנציגי המכירות והשירות בכל נושא ואנו נחזור אלכם בהקדם