טיולים מאורגנים ליפן

ארץ השמש העולה

טיול מאורגן ליפן הוא חוויה, חוויה אחרת. יפן היא תרבות שונה מכל מה שמוכר במערב. מדינה המשלבת בתוכה ניגודים בין התרבות המודרנית למסורות העתיקות הנשמרות בקנאות גם ע"י הדור הצעיר. יפן היא טבע מרשים כדוגמת הר פוג'י, סמל המדינה, ניקו והאלפים היפנים. יפן היא גם מקדשים בודהיסטים, מקדשי זן, ארמונות קיסרים ובתי סמוראים. יפן היא כפרים ציוריים השוכנים למרגלות האלפים. יפן טומנת בתוכה רבדים שונים של פיסות תרבות שיוצרים את ההוויה היפנית ותרבותה. טיול מאורגן ליפן - צאו למסע של מסורת מול קידמה.

מספר אתרים באזור יפן שאסור לפספס:

  • טוקיו - בירתה של יפן היא גם העיר הגדולה ביותר. זהו מקום מושבו של קיסר יפן. טוקיו היא עירעיר מסקרנת בה גרים 12 מליון תושבים ומצליחה לשלב בין ישן וחדש קִדמה ומסורת, עיר טכנולוגית המשמרת את המסורת הייחודית של יפן המסורתית. בין האתרים בעיר: שוק הדגים הידוע, מקדש מיג'י המוקדש לקיסר מייג'י, מגדל טוקיו המפורסם, מקדש קאנון המוקדש לאלת הרחמים הבודהיסטית. המקדש ידוע בזכות רחוב הקניות המוביל אל שערי המקדש (רחוב NAKAMISE) בו פזורים שלל דוכנים הבנויים בסגנון יפני מסורתי ומציעים מגוון רב של מוצרים מקומיים, רובע גינזה - ממרכזי הקניות הגדולים והעתיקים ביותר בטוקיו בו ניתן למצוא חנויות אלקטרוניקה מודרניות וכן גלריות קטנות המוכרות מוצרי אמונות מיוחדים.
  • ניקו - אזור הנחשב ליפה ביפן.  אתר מרכזי באזור הוא מקדש TOSHOGU.  המקדש נבנה לכבודו של השוגון אייאסו, מייסד שושלת טוקוגאווה וידוע זכות תחריט של שלושת הקופים. המקדש המפואר בנוי בליבו של יער יפהפה והנוף הנשקף ממנו הוא מהיפים ביפן. אמרה מפורסמת ביפן אומרת כי "לא ראית דבר יפה לפני שראית את ניקו".
  • הר פוג'י  - הסמל הגדול ביותר של יפן הוא הר פוג'י. זהו ההר הגבוה והפופולרי ביותר ביפן (מומלץ להצטייד בביגוד חם בסתיו ובחורף) הידוע בזכות צורתו החרוטית המכוסה במשך כל תקופות השנה בשלג, וממנו ניתן לצפות בנוף המדהים הנשקף מגובה זה של האגמים והטבע הרב המקיפים את ההר מכל עבר.
  • טקאיימה - עיירה עתיקה השוכנת בלב איזור הרי האלפים היפניים ומפורסמת בזכות פסטיבלי האביב והסתיו הנערכים בה מדי שנה. העיר משמרת אווירה יחודית של המסורת היפנית.
  • שיראקאווה גו- עיירה שהוכרה ע"י אונסקו כאתר מורשת שימור עולמי וזאת בזכות בתי העיירה ואדריכלותם המיוחדת המקנה מראה מיוחד לעיירה. בתי האיכרים נבנו בצורה ייחודית המתאימה לאקלים במקום. סגנון ייחודי זה – "גאשו זוקורי" מאפיין את האזורים החשופים לכמויות שלגים משמעותיות בתקופת החורף ומגן על הבתים מפני קריסה.
  • הר קויה אחד המקומות הקדושים ביותר ביפן. בהר זה נמצא מקדשם של כת "השינגון" בהר מנזר ייחודי המאופיין בקווי עיצוב מנימלסטיים המשתלבים עם נוף הטבע המקיף את האזור מכל עבר.
  • קיוטו - עיר הבירה העתיקה של יפן במשך כ-1,000 שנה היא בירת התרבות, האמנות והפילוסופיה של יפן.
  • נארה - בעיר כדאי לבקר במקדש TODAIJI שנבנה בשנת 752, ופסל הבודהה המוצב בו הוא מפסלי הברונזה הגדולים בעולם. עוד כדאי לבקר ב: פארק נארה המכונה "פארק הצבאים" בשל הצבאים הרבים בו וכן במקדש KASUGA שנבנה בשנת 710.  המקדש ממוקם בתוך יער שליו ומוכר בזכות אלפי המנורות עשויות אבן וברונזה הנמצאות בחצרו.

 

 

הנכם מוזמנים לפנות לנציגי המכירות והשירות בכל נושא ואנו נחזור אלכם בהקדם