טיולים מאורגנים לוייטנאם קמבודיה

וייטנאם וקמבודיה כמעט ולא היו נגישות לתייר המערבי ולכן לא הוצפו בתיירים כדוגמת מדינות אחרות במזרח. במדינה נשמר אורח החיים המסורתי שמאפשר לנו מפגש בלתי אמצעי עם תושבי המקום שלא מורגלים בביקורי תיירים. במהלך טיול מאורגן לויטנאם וקמבודיה נטייל בשבטי המיעוטים שבצפון ויטנאם, נגלה אזור הררי בו חיים מיעוטים שונים המגדלים אורז בטרסות עצומות וגידולים נוספים. בוייטנאם נבקר בכמה מפלאי הטבע היפים ביותר בעולם: מפרץ הא לונג ביי בו נצא לשייט בן אלפי האיים הנטועים בו, נבקר בעיר הבירה העתיקה שבמרכז המדינה, נחשף לחקלאים שחיים ומתקיימים מדלתת המקונג בגבול שבין ויטנאם לקמבודיה, נבקר באתר העתיקות המדהים מקדשי אנגקור - בירתה של שושלת חמר "שנבלעה" בתוך יער העד והתגלתה לאחר מאות שנים כשהיא שמורה כמעט לחלוטין.


מספר אתרים באזור ויטנאם קמבודיה שאסור לפספס:

 • הא לונג ביי -  (בעברית: המקום בו הדרקון ירד אל המים) - אחד מאתרי הטבע המדהימים של ויטנאם בו ניתן לשוט בין 3,000 איים קסומים בעלי צורה ייחודית, מערות שנוצרו על ידי הרוח והגלים. המפרץ היפהפה נמצא ברשימת נכסי המורשת של אונס"קו ונחשב לאחד מפלאי הטבע של ויטנאם.
 • ספא - התיישבות הנמצאת במקום גבוה ומבודד ומאוכלסת על ידי בני שבטי מיעוטים צבעוניים. בסופי השבוע הם מציעים למכירה את מרכולתם בשוק המקומי. בין האתרים ניתן לבקר במקדש הספרות (המוגדר כאוניברסיטהה הראשונה של ויטנאם), המוזלאום לזכרו של הו צ'י מין מייסדה של ויטנאם, פגודת הקורה האחת, המוזיאון ההיסטורי המציג את אזוריה השונים של ויטנאם ועוד.
 • האנוי  בירתה של ויטנאם היא עיר גנים ואגמים שקטה ורגועה ולעיתים נראית כעיר אירופאית אלגנטית עם רחובות עתיקים ומבנים בעלי ארכטקטורה צרפתית.
 • דננג העיר השלישית בגודלה היא עיר נמל שהתפרסמה בתקופת מלחמת ויטנאם כאשר בסיסיה שימשו כנקודת יציאה לחילות צבא הדרום ובני בריתם. האתרים בהם ניתן לבקר: מוזיאון לתרבות הצ'מפה ובו אוסף של 300 פסלי אבן עתיקים, הרי שיש ענקיים של ויטנאם ועוד.
 • הוי אן עיירה ציורית אשר לאחרונה הוכרזה כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו. בעירה רחובות צרים עם ארכיטקטורה מעורבת (ויטנאמית-סינית-יפנית) ובתים עתיקים שהשתמרו מעל 200 שנה. בין האתרים שכדאי לבקר: הגשר הגרמני, הפגודה הסינית.
 • הואה בירתה הקודמת של ויטנאם מפורסמת בעיקר בשל הארכיטקטורה המיוחדת בה. בתקופת שושלת נגוין, בין השנים 1802-1945, שימשה כעיר הבירה הרשמית. בעיר אתרים היסטוריים רבים: מבצר קיסרי אשר בנייתוו החלה בשנת 1804 בהוראת הקיסר דה לונג בסגנון העיר האסורה, מוזוליאום של הקיסר טו דוק, פגודה שנבנתה ב-1601 והפכה לסמל השלווה של הואה (על פי האגדה אישה זקנה אשר הופיעה על ראש הגבעה ניבאה את בניית הפגודה הבודהיסטית על ידי אחד הקיסרים).
 • סייגון עיר תוססת זו היא הלב הפועם של ויטנאם. רחובותיה עמוסים והומים וביניהם מסתתרים להם גם אתרים מרהיבים וקדושים המגלים לנו מעט מעברה המפואר. האתרים בהם ניתן לבקר: המוזיאון ההיסטורי בו ניתן ללמוד על התפתחות התרבות הויטנאמית, בניין ההכרזה על אחדותה של ויטנאם מחדש.
 • דלתת המקונג מהנהרות הגדולים באסיה והשביעי בגודלו בעולם נהרות ותעלות הנשפכים בין ג'ונגל ירוק, מטעי פירות וכפרי דייגים. זהו עורק תחבורה למיליוני בני אדם ומקור פרנסה - בעבר שימש כנתיב סחר של ויטנאם עםם שכנותיה קמבודיה, לאוס, תאילנד, בורמה, סין וטיבט.
 • פנום פן בירת קמבודיה, נחשבה בעבר לפריז של המזרח. היא משלבת חן אסיאתי קדום עם קסם רומנטי מימי הקולוניאליזם הצרפתי. בין האתרים הבולטים בעיר: קומפלקס ארמון המלך, פגודת הכסף והמוזיאון הלאומי.
 • סיאם ריפ נמצאת סמוך לעיר המקדשים אנגקור שהייתה בירת חמר העתיקה – מקדשים שנבלעו בג'ונגלים לפני כ-750 שנה. המקדשים הם למעשה קומפלקס עצום המשתרע על פני 194 קמ"ר ונחשבים כיצירה ארכיטקטוניתת מופלאה החל מהסימטריה המושלמת ועד להקפדה על הפרטים הקטנים של הציורים והדמויות המפוסלים על קירות המבנים. בין האתרים הבולטים: מקדש התאומים של תומאנון וכאו סיי תבודה, בירה עתיקה של אנגקור, שער דרומי, צריח עם 54 מגדלים אשר כל אחד מהם מעוטר ב-4 פרצופים בודהיסטבה הרחמן, מקדש ההר של הבאפוון, מדרגות הפיל ומדרגות המלך הצולע.

  הזמינו עכשיו טיול מאורגן לוייטנאם קמבודיה וצאו למסע מממפרצי הא לונג ביי למקדשי אנגקור.
הנכם מוזמנים לפנות לנציגי המכירות והשירות בכל נושא ואנו נחזור אלכם בהקדם