המלצות למסלול טיול באתונה

צאו לטייל בעיר האותנטית ביותר ביוון

אתונה נחשבת בעיני רבים כערש התרבות המערבית, ועל כן כיעד שבשלב זה או אחר אין מנוס מלבקר בו. הטיול בה מאפשר לשלב בין שהות מרגיעה בחופים יפים לבין טיול במסלולים רגליים וסיור בין עתיקות. להלן סקירה קצרה.

היסטוריה מרתקת

העיר אתונה קרויה ככל הנראה על שמה של האלה אתנה, אלת החוכמה, האומנות והצדק, והאתרים הפזורים בה מזכירים למטייל בה שוב ושוב עד כמה היא עתיקה ומעניינת. כידוע, זוהי העיר שבה כונן לראשון שלטון הדמוקרטיה, גם אם בהתחלה הוא הוגבל לפלחים מסוימים באוכלוסייה. זוהי עיר הבירה של יוון, שנוסדה ככל הנראה בסביבות שנת 2000 לפני ספירת הנוצרים, וכמה מאות שנים אחר כך, במאה ה-15 לפני הספירה, נחשבה מקום מרכזי ובעל ערך רב. מעמדה ידע שינויים רבים לאורך ההיסטוריה כהמשך ישיר למסעות כיבושים אלו ואחרים, אך מעמדה כעיר אירופית חשובה זכה לביסוסו כאשר נבחרה העיר לארח את המשחקים האולימפיים בשנת 2004. ההיסטוריה המרתקת של העיר היא אחת הסיבות שבזכותן טיול באתונה נחשב חובה לכל אדם כמעט.

אתרים שאסור לוותר עליהם

טיול באתונה והסביבה חייב לכלול כמובן גם ביקור באקרופוליס המפורסם. מדובר למעשה במתחם שהכניסה אליו היא דרך ה- Dionysiou Areopagitouובו ניתן למצוא שרידים של שני בתי תיאטרון ושלושה מקדשים. המקדש המפורסם ביותר הוא כמובן הפרתנון שבנייתו הושלמה בשנת 438 לפני הספירה. מתחם האקרופוליס כולל כאמור שני מקדשים נוספים, ובאחד מהם עמודים המעוצבים כפסלי נשים. מלבד מקדשים אלו קיימים במקום מבני תיאטרון שנבנו במאה הרביעית לפני הספירה וגם היום ניתן לשמוע בהם קונצרטים. כשיוצאים מהאקרופוליס מומלץ שלא לוותר על ביקור באגורה (Agora), מרכזה של העיר שהיה בעברה אזור שוק שוקק שבו גם פעלו הפילוסופים הגדולים של יוון.

אתרים מומלצים נוספים

האקרופוליס הוא אולי היעד המבוקש ביותר, אך אתונה למטייל כוללת אטרקציות רבות אחרות. באזור מונסטיראקי (Monastirak), למשל, אפשר לטייל בשוק המפורסם, ובימי ראשון מתקיים שוק פשפשים מומלץ שאליו ניתן להגיע מרחוב Ermou. באזור זה ניצב מגדל הרוחות הבנוי שמונה צלעות, שעליהן תבליטים המייצגים אחד מכיווני הרוח. לא רחוק משם, ברחוב Areos, קיימים גם השרידים של ספריית אדריאנוס שנבנתה לקראת סוף שלטונו של הקיסר הרומאי אדריאנוס בשנת 132. לצערם של המבקרים, כל שנותר מהספרייה לאחר תקיפות הברברים הם העמודים הקורינתיים הנמצאים בחזית.

הנכם מוזמנים לפנות לנציגי המכירות והשירות בכל נושא ואנו נחזור אלכם בהקדם