טיולי ספארי

בחודש מרץ 2016, אשת רכשה את חברת ספארי אפריקה והקימה את תחום אפריקה. לילי אנגל הבעלים של ספארי אפריקה התגוררה באפריקה כ- 10 שנים והיתה שותפה בחברת ספארי מקומית. ללילי ואשת אפריקה ניסיון רב שנים בתחום הטיולים באפריקה. 


מה מיוחד בטיולי ספארי למשפחות?

  • נסיעות קצרות – נוסעים ממקום למקום בנסיעות האורכות עד שעתיים, בתוך הפארקים הספארי עצמו הוא ארוך יותר ויספק לכם הנאה רבה.
  • ארוחות המתאימות לילדים –  הלודג'ים מומחים באוכל שילדים אוהבים כגון: שניצל, צ'יפס ופסטה. 
  • נהגים חביבים – הנהגים הם מדריכים דוברי אנגלית, שמבינים את צרכי הילדים. כמו כן, יודעים לשעשע ולמצוא את החיות האטרקטיביות לילדים. הנהגים שלנו יודעים שכשילד מבקש שיסעו אחורה, כי הוא רוצה לחזור לפיל, אז חוזרים.
  • כיסא לילד – ניתן לספק לילד בוסטר או כיסא מתאים.
  • פעילויות מתאימות לילדים – קייקים, אופניים, טיולי הליכה קצרים ליד החיות, מפגש עם ילדים מקומיים.
  • שעות שמתאימות לילדים – ללא השכמות מוקדמות, הבוקר מתנהל בנחת.

שאלות ותשובות על טיולי ספארי לטנזניה

האם הספארי בטנזניה בטוח?
טנזניה בטוחה מאוד, היא אחת המדינות הכי בטוחות באפריקה ובעולם בכלל. המדינה יציבה מאוד והבחירות עוברות שם בשלווה. הטיול עצמו בטוח, עם נהגים מנוסים, אנחנו מבקרים בתוך הפארקים ולא יורדים מהשבילים. תהיו בטוחים בתוך הג'יפים עצמם.


אנחנו מודאגים מכך שהיעד חדש באשת טורס וחוששים שהטיול לא ייתן לנו מענה הולם. אפשר לקבל מידע לגבי המדריכים וניסיונם הקודם ביעד זה?
זהו אכן יעד חדש עבור אשת טורס, אך מנגד אנחנו בשיתוף פעולה מקצועי עם ספק מקומי, ישראלי, שמכיר את היעד על בוריו. בנוסף, אשת טורס מוציאה מדריכי קבוצות מקצועיים ומנוסים, המדריכים בפועל הם מדריכים מקומיים (הנהגים) דוברי אנגלית, ילידי המקום ומכירים כל פיסת אזור של היעד, כמו כן הם שופעים בידע עצום, ומוכנים גם לחלוק בו.

קיבלנו מידע סותר לגבי גודל הקבוצה. רצינו לוודא שאין ילדים בקבוצה, גיל ממוצע ומקסימום מטיילים בקבוצה.
גודל הקבוצה מתחיל מ-20 ונע לכל היותר עד 30 אנשים בקבוצה. כאשר בכל קבוצה יהיו עד 5 ג'יפים, ובכל ג'יפ עד 6 נוסעים + נהג/מדריך. לכל קבוצה מלווה אחד מטעם אשת טורס שיעבור בין הג'יפים בקבוצה לסירוגין. לא ניתן להבטיח שלא יהיו ילדים בטיול, כך גם את גילאי הנרשמים. גם לא ניתן לשער את ממוצע הגילאים. כמו כן, הטיול פתוח לכלל הלקוחות, מילדים ועד מבוגרים, אך קיימת האפשרות לבדוק ניתוב לקבוצה ללא ילדים בהתאם לסוג הנוסעים, עד כמה שהקבוצות מאפשרות תמרון כזה, אם יאפשרו.

קיבלנו מידע שהטיול כולו מתנהל בגי'פים עד שישה אנשים בגי'פ, אנא אשרו. כמו כן ציינו איזה גי'פים?
הטיול עצמו, מתחילתו ועד סופו מתנהל בג'יפים, ברובם land cruiser (לאנד קרוזר). זהו ג'יפ ספארי סגור עם 7 מושבים וגגג נפתח. הטיול ישלב בנוסף לנסיעה בג'יפים, גם ספארי הליכה וטיולים רגליים בין כפרים. 
הטיולים משלבים לפחות 6 ימים ג'יפים – שימו לב אנחנו לא עושים את כל הטיול בג'יפים.

חשוב לנו במסלול לבקר בשבטים הבושמנים - ימת אייסי - שבט אדזבה ודטוגה. האם אתם מבקרים שם בטיול? הבנו שזה מאוד מהותי.
השבט העיקרי שהטיול של אשת טורס מציע הוא שבט המסאי. בנוסף לביקור שבט המסאי, יערכו ביקורים גם בכפרים מקומיים מעורבים בשבטים שונים. 
בעבר ניתן היה לצאת עם שבטי אגם אייסי לצייד. הרשויות בטנזניה אינן מאפשרות יותר לצאת עם השבטים לצוד. אשת בחרה לבקר בשבטים הנמצאים אין איזור מאניירה לאיזור קראטו. כפרי מסאי המרוחקים מעט בהם ניתן ללמוד על התרבות המקומית. בנוסף נכיר את שבט הצ'גה ושבט העיראקי.

האם נוכל לראות את הנדידה הגדולה?
1.2 מיליון גנו ו-700,000 זברות נעות בין שמורת הסרנטי לבין שמורת מסאי מארה לאורך השנה. בחודש פברואר החיות נמצאות בדרום הסרנגטי והן מצפינות עד לשמורת מסאי מארה בחודשים יולי – אוקטובר. בחודש אפריל החיות נמצאות במרכז הסרגנטי אך העדרים פזורים, בטיול באפריל נבקר באזור זה. שמורת המסאי מארה קטנה מאוד ביחס לסרנגטי וביולי – אוקטובר מתנקזים אליה כל העדרים. המראה מדהים. אנחנו מציעים טיול לשמורת המסאי מארה באוגוסט וטיול לצפון הסרנטי שם ננסה לראות את העדרים חוצים את הנהר. בחודש אוקטובר העדרים נעים חזרה לסרנגטי ותוכלו להצטרף לטיול באזור זה. אשת אפריקה מתאימה את תכניות הטיול על פי תנועת העדרים ונדידת החיות.

מה מזג האוויר בטנזניה?
טנזניה נמצאת מתחת לקו המשווה ולכן תמיד חם במדינה ויש סיכוי לגשם. עם זאת בטיולי הספארי אנחנו מבקרים במקומות גבוהים שקריר בהם כל השנה כמו מכתש הנגורונגורו. בחודשים ינואר-מרץ יחסית יבש, תמיד יכול להיות טפטוף בעיקר בלילה. חודשים אפריל-יוני הם העונה הירוקה, חודש מאי הוא החודש הגשום, ויתכנו מספר ימי גשם גם בחודשים אפריל ויוני. יולי-אוקטובר הם העונה היבשה, והסוואנה נצבעת צהוב עד אמצע אוקטובר בו היא שוב מוריקה עד לדצמבר.
הנכם מוזמנים לפנות לנציגי המכירות והשירות בכל נושא ואנו נחזור אלכם בהקדם