הקרנבל בטנריף

חגיגות הקרנבל בטנריף

הקרנבל בטנריף: צבעוני, גדול והמוני

 

בחסות מזג האוויר החמים, פברואר הוא החודש הגדול של טנריף – עם קרנבל המושך תיירים מכל העולם

 

 

מחפשים סיבה למסיבה? רוצים לחגוג משהו, אבל בגדול? מחפשים קרנבל לטיני צבעוני ומטורף, שמושך המונים לרחובות וכל זה – בלי לנסוע עד לברזיל? אם עניתם על השאלות בחיוב, יש רק מקום אחד בשבילכם – הקרנבל של טנריף, המתרחש מדי שנה בפברואר, ומתפרש על פני כשבועיים. הקרנבל – השני בגודלו רק לקרנבל בריו - מתקיים בכל יישובי האי, אך הוא גדול וחגיגי במיוחד בעיר הבירה סנטה קרוז, וגם בעיר הנמל פוארטו דה לה קרוז.

טנריף, הגדול באיים הקנאריים השייכים לספרד ומצויים מול חופי מרוקו, נמצא במרחק כ-5.5 שעות טיסה מישראל. הודות למזג האוויר הנעים באי – עם טמפרטורה ממוצעת של 21 מעלות בחורף ומעט ימי גשם – הקרנבל מתקיים ברחובות העיר, לשם נוהרים המוני תושבים מכל רחבי האי, וכמובן תיירים רבים מכל העולם. אחד האתרים המרכזיים של ההתרחשות הוא פלאזה ד'אספנייה, כיכר מרכזית הלובשת כולה חג לקראת הקרנבל, ומוקמים בה דוכנים רבים.

יריית הפתיחה של הקרנבל היא אירוע הבחירה של מלכת הקרנבל, תואר עליו מתמודדות רבות, כאשר הדגש הוא לאו דווקא על היופי, אלא בעיקר על התחפושת המושקעת והצבעונית. בתחרות כמה מקצים, כשפרט למלכת הקרנבל ה"כללי", נבחרת גם מלכת הקרניבל של הדראג קווינס, של הילדים, ועוד. לאחר שתמו הטקסים ונבחרו המלכות, יודעים כולם שאפשר להתחיל – ומצעד חגיגי יוצא לדרך ברחובות סנטה קרוז, לצלילי מוסיקה לטינית כמובן.

אירוע משעשע אחר הוא קבורת הסרדין, כאשר תושבי טנריף, המכנים עצמם צ'יצ'רוס – מעין דג קטן הדומה לסרדין – מקיימים תהלוכת קבורה של בובת סרדין ענקית, כמעין פרידה מאכילת הבשר לפני צום הלנט בן 40 הימים, המקדים את חג הפסחא הנוצרי. משתתפי הטקס עוטים בגדי אבלות שחורים, מקוננים ומייבבים, ובסוף הטקס – מעלים באש את בובת הסרדין.

עוד אירוע שאסור להחמיץ בפסטיבל המתקיים בפוארטו דה לה קרוז הוא מרוץ הגברים על העקבים. אחרי הכל, לא כל יום נתקלים במראה של מאות גברים לבושים בבגדי נשים חושפניים וצעקניים, רצים במסלול מכשולים ברחבי העיר – וכל זה, כשהם מדדים על נעלי עקב אכזריות בגובה של 15 ס"מ לפחות.

אם תרצו להירגע מאווירת הקרנבל בטנריף, תוכלו ליהנות מערי החוף הצבעוניות של האי, ומשמורות טבע מבודדות בעלות נופים דרמטיים, בדרך לחופשה בלתי נשכחת ומהנה במיוחד.

הנכם מוזמנים לפנות לנציגי המכירות והשירות בכל נושא ואנו נחזור אלכם בהקדם