פוליה עמק הטרולים
פוליה עמק הטרולים 7 ימים
פירוט המסלול
יום 1 - ת"א – בארי – טראני – ברלטה
ניפגש בשדה התעופה לטיסה ישירה לבארי )Bari( – עיר הבירה של חבל פוליה )Puglia(, השוכן בדרום איטליה ומכונה "העקב של המגף". חבל הארץ היפה טומן בחובו עיירות קסומות, מפרצים כחולים, כרמי זיתים, ופניני נוף ייחודיים. לאחר הנחיתה, נצא בנסיעה לעיירה היפה טראני )Trani(, עיירת דייגים מתקופת ימי הביניים אשר שמרה על צביונה הייחודי, נלך לאורך סמטאות האבן של העיירה, נצפה על הקתדראלה הרומנסקית המרשימה ואף נערוך סיור רגלי ברובע היהודי של העיר. נראה את בית הכנסת הייחודי של העיר ונשמע את סיפורו. נמשיך לביקור בעיר הנמל ברלטה )Barletta(, המוכרת הודות למצודה המרשימה הצופה על העיר. נראה את פסל הקולוסוס העשוי ארד, המוצב ברחובה הראשי של ברלטה, בסמוך לבזיליקה סנטו ספולקרו. בתום הסיור נמשיך בנסיעה למלוננו שבאזור.
יום 2 - אוסטוני – לצ'ה
לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיר הלבנה אוסטוני )Ostuni( שהמקומיים מכנים בחיבה "צ'יטה ביאנקה" )Citta Bianca(. נסייר בין סמטאות העיר, נראה את הבתים הבנויים אבן גיר וצבועים בלבן בוהק. נמשיך את יומנו ונבקר בלצ'ה )Lecce( עיר בעלת מבני בארוק מרשימים המכונה גם "פירנצה של הדרום". נסייר ברחובות העיר, נראה את מבני הבארוק הבנויים מ"אבן לצ'ה" שהאזור ידוע בו. נצפה על שרידי האמפיתיאטרון הרומי, נבקר בכיכר אורונצו )Piazza Sant'Oronzo( היפה. נראה את בזיליקת סנטה קרוצ'ה )Santa Croce( המדהימה, ולאחר מכן נאפשר זמן חופשי לשיטוט בין סמטאות העיר.
יום 3 - עמק הטרולים - מרטינה פרנקה – לוקורוטונדו – אלברובלו
יום מלא בקסם לפנינו. לאחר ארוחת הבוקר נתחיל בביקור בעיר הבארוק היפיפייה, מרטינה פרנקה )Martina Franca(. נסייר במרכזה העתיק של העיר ונראה את בתיה הלבנים ולצידם מבני בארוק מרשימים. נמשיך לביקור בארמון הדוכס המשמש כיום כבית העיריה ומרכז מידע למבקרים. נמשיך את יומנו בביקור ותצפית אל העיירה לוקורוטונדו )Locorotondo( המכונה "המרפסת של עמק איטריה" )Valle d'Itria(. נצפה בעמק המרהיב וכן בבתי העיירה הבנויים בצורה מעגלית המקיפה את הגבעה. את היום נסיים בפנינה של עמק הטרולים – אלברובלו )Alberobello( הידועה בזכות מבני הירח שבה, בעלי הכיפה המחודדת. העיירה הוכרזה כאתר מורשת ע"י אונסק"ו בשל ריכוז מבנים אלו בשטחה. נסייר בסמטאותיה הנאות של העיירה ונתפעל מהבתים הייחודיים שהעין לא שבעה מהם.
יום 4 - חצי האי גרגאנו - מונטה סנט אנג'לו – ויאסטה
לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום של טבע בחצי האי גרגאנו )Gargano(. נתחיל את סיורינו בעיירה מונטה סנט אנג'לו )Monte Sant Angelo( השוכנת בגובה של כ-088 מטר. העיירה השקטה הפכה למוקד עלייה לרגל בשל האמונה שהמלאך מיכאל התגלה במערה השוכנת בה. נסייר בעיירה ונבקר במערה שהפכה לכנסייה במרוצת השנים וממנה נערוך תצפית אל האזור. בחלקו השני של היום ניסע דרך הטבע המופלא של חצי האי, נחצה יער סבוך ויפה, עיירות ציוריות, כרמי זיתים ומפרצים מרהיבים. נעצור לביקור בעיירת החוף היפה ויאסטה )Vieste(, ניסע לאורך טיילת העיר ונהנה מהאווירה ייחודית שלה.
יום 5 - קסטל דל מונטה – מאטרה – עיר המערות
לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במבצר ההר – קסטל דל מונטה )Castel del Monte(. המבצר נבנה על ידי פרידריך השני, קיסר האימפריה הרומית הקדושה, אשר ביסס את אחיזתו בחבל פוליה במאה ה-21. המבנה המתומן מצטיין בתכנון סימטרי ומדוייק בעל 0 מגדלים והוא חולש על האזור. לאחר מכן נמשיך לעיר מאטרה )Matera( – עיר מערות. נערוך סיור בעיר המיוחדת שעד היום תושביה חיים במערות החצובות בסלע. נסייר בשכונות המיוחדות והמעניינות של רובעי סאסי המסקרנים, נראה את מערות המגורים שהשתמרו היטב עד היום, ונלמד על אורח החיים בתוך מערה חצובה בסלע.
יום 6 - "גרוטה די קסטלנה" מערת הנטיפים – בארי
לאחר ארוחת הבוקר נצא לעוד יום נפלא בחבל פוליה. נתחיל בביקור במערת הנטיפים "גרוטה די קסטלנה" )Grotte di Castellana( שרבים טוענים שהיא היפה בעולם. נערוך סיור מודרך בין חלקי המערה השונים עד אשר נגיע "לגלריה הלבנה" השוכנת בעומק של כ- 08 מטר ונודעת הודות לגודלה העצום ונטיפיה המרשימים. את חלקו השני של היום נקדיש לעיר בארי. נסייר בטיילת היפה של העיר ונמשיך למרכזה העתיק, נראה את כנסיית סנט ניקולאו ונשמע את הסיפור המשעשע על הקשר לסנטה קלאוס, קתדראלת סן סבינו ) San Savino( ובית העירייה.
יום 7 - פוליניאנו א-מארה – מולפטה – ת"א
יום אחרון לטיולנו אותו נקדיש לביקור בעיירה המקסימה פוליניאנו א-מארה ) Polignano a Mare( ייחודה בבתיה הבנויים על מורדות הצוקים. נערוך תצפית מרהיבה אל האזור ואף נותיר זמן לטעום מהגלידה הטעימה של העיר. נמשיך את סיורינו במולפטה )Molfetta(, עיירת חוף בעלת מרכז עתיק יפה. לאחר מכן נותיר זמן חופשי לקניות אחרונות לפני הטיסה לארץ. בתום הסיור ובהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לת"א.
*המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים הניתנים לשינוי.
למה להזמין באשת
 • מעל 60,000 נוסעים בטיולים מאורגנים!
 • כ - 170 מסלולי טיול למגוון יעדים בעולם!
 • מבחר מסלולי טיול מלאים,מובטחים וללא ימים חופשיים!
 • טיולים במחירים הטובים ביותר!
 • טיולי ג'יפים,טיולים לשומרי מסורת, למשפחה ועוד!
 • צוות מדריכים מומחה, איכותי וקבוע מבית אשת טורס!

טיול מאורגן פוליה ועמק הטרולי

למה להזמין באשת טורס?
 • מעל 60,000 נוסעים בטיולים מאורגנים!
 • כ - 170 מסלולי טיול למגוון יעדים בעולם!
 • מבחר מסלולי טיול מלאים,מובטחים וללא ימים חופשיים!
 • טיולים במחירים הטובים ביותר!
 • טיולי ג'יפים,טיולים לשומרי מסורת, למשפחה ועוד!
 • צוות מדריכים מומחה, איכותי וקבוע מבית אשת טורס!